2017 ASHLEY WHITE-STUMPF INVITATIONAL
SATURDAY, SEPTEMBER 2, 2017
HIGH SCHOOL BOYS DIVISION II & III RESULTS
Race Scored by Terry Lewis, RS Racing Systems, Questions? tlewis@RSRacingStaff.com
Place TmPl No. Name Yr School Time
===== ==== ===== ====================== == ======================= =========
1 1 1294 Hunter Christopher 10 Salem 16:49.5
2 2 1293 Cameron Christopher 10 Salem 16:58.5
3 3 1367 Jett Paulus 11 Rootstown 17:29.0
4 4 1360 Kyle Borbely 12 Rootstown 17:34.0
5 5 1290 Jared Stanley 12 Field 17:43.4
6 6 1289 Justis Rose 12 Field 17:53.0
7 7 1281 Cory Fetterhoff 11 Field 17:58.8
8 8 1378 Daniel Frase 11 United 18:04.5
9 9 1353 Patrick Scheatzle 12 Canton C.C. 18:12.6
10 10 1284 Andrew Johnson 12 Field 18:16.7
11 11 1332 Jeff Joseph 11 West Branch 18:26.2
12 12 1382 Joshua Kataro 11 United 18:27.6
13 13 1303 Jacob McLachlan 9 Salem 18:28.4
14 14 1368 Evan Piscitani 9 Rootstown 18:30.7
15 15 1270 Matthew Cincinat 11 Fairless 18:31.9
16 16 1359 Jackson Tucker 10 Lake Center Chr. 18:35.7
17 17 1248 Zach Forristal 10 Crestwood 18:35.8
18 18 1304 Grant Menough 9 Salem 18:37.2
19 19 1280 Brandon Bowser 11 Field 18:40.2
20 20 1260 Marcus Calhoun II 12 East Liverpool 18:41.6
21 21 1319 Riley Deevers 10 Streetsboro 18:41.9
22 22 1500 Nyana Pumneo 11 Fairless 18:45.0
23 23 1295 Jackson Corbisello 11 Salem 18:48.0
24 1239 Alex Miller 9 Beaver 18:51.5
25 24 1300 Owen Kirkland 11 Salem 18:52.9
26 25 1362 Sam Di Tirro 12 Rootstown 18:53.7
27 26 1337 Zack Williamson 11 West Branch 18:54.3
28 27 1358 Joel Meyer 11 Lake Center Chr. 18:58.6
29 28 1372 Alex Steinlechner 11 Rootstown 18:59.4
30 29 1278 Nate Bezik 12 Field 19:00.0
31 1311 Luke Grudowsky 11 Southeast 19:01.0
32 30 1276 Logan Thomas 9 Fairless 19:03.4
33 1387 Braidyn Reeves 12 Waterloo 19:03.7
34 31 1285 Dillon Kuntzman 12 Field 19:06.7
35 32 1329 Justin Cederbloom 9 West Branch 19:07.4
36 33 1381 Jacob Kataro 11 United 19:10.8
37 34 1254 Bryce Pruzynski 9 Crestwood 19:13.1
38 35 1252 Josh Ondash 10 Crestwood 19:14.0
39 36 1272 Jack Fortner 12 Fairless 19:14.4
40 37 1361 Matt Brown 9 Rootstown 19:15.3
41 1230 Ashton Bowser 9 Beaver 19:21.2
42 38 1325 Griffin Plecko 9 Streetsboro 19:22.2
43 39 1326 Maddox Plecko 9 Streetsboro 19:22.4
44 40 1373 Joshua Vogt 11 Rootstown 19:23.9
45 41 1253 Johnny Peters 9 Crestwood 19:27.1
46 42 1349 Joey Mullen 11 Canton C.C. 19:40.2
47 43 1269 Colin Smith 12 East Liverpool 19:42.2
48 44 1268 Brannan Smith 9 East Liverpool 19:42.4
49 45 1346 Keenan Mason 11 Canton C.C. 19:44.0
50 46 1299 Jackson Kemats 10 Salem 19:46.2
51 1363 Caleb Edwards 9 Rootstown 19:52.7
52 47 1345 Nick Maio 12 Canton C.C. 19:54.6
53 1279 Jack Blasdel 11 Field 20:01.0
54 48 1339 Jacob Carpenter 11 Canton C.C. 20:04.2
55 49 1347 Robert McBride 12 Canton C.C. 20:05.2
56 1366 Wesley Olson 11 Rootstown 20:15.4
57 50 1274 Peyton Hemphill 9 Fairless 20:31.7
58 1282 Austin Gilbert 12 Field 20:34.0
59 51 1250 Aiden Morganstern 10 Crestwood 20:38.4
60 52 1328 Zade Al-Shinawi 11 West Branch 20:39.6
61 53 1352 John Russell 10 Canton C.C. 20:44.5
62 54 1257 Connor Bailey 12 East Liverpool 20:45.1
63 1348 James McClain 10 Canton C.C. 20:47.0
64 1292 Nick Brewer 9 Salem 20:47.5
65 55 1379 Landry Hardcastle 9 United 20:48.3
66 56 1249 Jason Green 11 Crestwood 20:48.9
67 1313 Logan Martin 12 Southeast 20:54.2
68 57 1271 Payton Diamond 11 Fairless 20:55.7
69 58 1245 Joey Daczko 12 Crestwood 21:07.5
70 1386 Nash Benton 12 Waterloo 21:07.9
71 1251 Ephraim Oliphant 12 Crestwood 21:13.9
72 1351 Jon Reolfi 12 Canton C.C. 21:14.0
73 1246 Austin de la Grange 10 Crestwood 21:16.8
74 59 1265 Nathan Latshaw 10 East Liverpool 21:16.8
75 60 1336 Max Tolson 9 West Branch 21:29.1
76 1236 Tanner Hockman 9 Beaver 21:29.4
77 61 1357 Jonathon King 9 Lake Center Chr. 21:37.1
78 62 1330 Ethan Chapman 10 West Branch 21:38.5
79 1388 Ethan Wise 9 Waterloo 21:44.7
80 1255 Evan Schmitt 9 Crestwood 21:46.5
81 63 1322 Jordan Maurer 9 Streetsboro 21:46.8
82 1365 Jackson Ingram 12 Rootstown 21:51.8
83 64 1334 Jonny Ross 11 West Branch 21:53.7
84 65 1321 Brayden Malloy 9 Streetsboro 22:01.4
85 1335 Aaron Simmons 9 West Branch 22:04.7
86 66 1273 Matthew Gilkerson 9 Fairless 22:09.5
87 67 1259 Braden Buzzard 12 East Liverpool 22:10.8
88 68 1317 Matt Buckley 11 Streetsboro 22:13.1
89 1305 James Morris 9 Salem 22:16.9
90 1364 Jacob Germann 9 Rootstown 22:19.8
91 1308 Jarrett Smith 12 Salem 22:19.8
92 1343 Sean Domer 9 Canton C.C. 22:20.5
93 1302 Alex McFarland 9 Salem 22:21.8
94 1341 Vincent Cianciola 11 Canton C.C. 22:29.6
95 69 1320 Nate Hall 10 Streetsboro 22:31.9
96 70 1258 Justin Buchheit 10 East Liverpool 22:40.1
97 1369 Jared Sisley 11 Rootstown 22:41.0
98 1371 Ryan Stapin 11 Rootstown 22:42.4
99 1256 Joshua Adams 10 East Liverpool 22:46.7
100 1327 Ethan Schuster 9 Streetsboro 22:47.0
101 71 1384 Gabe Snyder 10 United 22:49.0
102 1298 Tommy Goodchild 9 Salem 22:56.0
103 1307 John Rupert 12 Salem 23:01.9
104 1324 Landon Noska 9 Streetsboro 23:37.3
105 1277 Todd Tusing 11 Fairless 23:41.6
106 1314 Koen Suzelis 9 Southeast 23:42.1
107 1375 John Zingale 10 Rootstown 23:47.5
108 72 1355 Nathaniel Capeta 9 Lake Center Chr. 23:48.2
109 1266 Isaac Long 12 East Liverpool 24:06.3
110 1331 Christopher Greenfield 9 West Branch 24:13.1
111 1261 Nicholas Cope 9 East Liverpool 24:21.2
112 1315 Evan Walter 11 Southeast 24:28.3
113 73 1356 Nathaniel Eddy 9 Lake Center Chr. 24:36.6
114 1323 Matt Mitchell 11 Streetsboro 25:05.5
115 74 1385 Cody Voytek 12 United 25:07.7
116 1301 Nathan Little 12 Salem 25:23.4
117 1291 Kenneth Avery 9 Salem 25:33.7
118 75 1377 Brendan Detwiller 12 United 25:37.4
119 1263 Anthony DeMarco 9 East Liverpool 25:54.0